System kolorystyczny Brillux Scala

Systemowe planowanie koloru

Kolor jest fenomenem o nieskończenie wielu twarzach. Od systemu kolorystycznego architekci i wykonawcy oczekują odwzorowania świata kolorów i możliwości wykorzystania bogactwa jego niuansów. Brillux Scala jest absolutnie praktycznym systemem kolorystycznym, który jest dostosowany do otaczającej nas zabudowanej przestrzeni. Jest to wysoce skuteczne narzędzie pracy dla wszystkich, którzy twórczo i profesjonalnie zajmują się kolorem. Narzędzie Scala zdaje egzamin przy wszystkich zastosowaniach od bezpiecznych kolorystyk do najbardziej wyrafinowanych niuansów.   
Jakie kolory powinna mieć otaczająca nas przestrzeń ?
Znalezienie odpowiedzi na to pytanie jest odpowiedzialnym zadaniem dla wszystkich, którzy mają do czynienia z naszym zabudowanym środowiskiem. Powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne – nigdzie indziej nie wybiera się kolorów na tak długo i to na niemałych  powierzchniach. I tu właśnie wzrasta potrzeba wprowadzenia kolorami pozytywnych, harmonijnych impulsów oraz szans na poprawę jakości życia. 
Kultura budowania jest zawsze kulturą koloru. Odpowiednia kolorystyka jest dobrym przygotowaniem do relacji: pomiędzy otoczeniem a użytkownikiem, pomiędzy budynkiem a jego naturalnym otoczeniem, pomiędzy stylem, materiałem a proporcjami budowli.
Weźcie udział w tym ekscytującym dialogu. Z systemem kolorystycznym Scala macie w ręku wszystkie potrzebne środki do zmysłowych, inteligentnych i harmonijnych koncepcji kolorystycznych dla wszystkich projektów architektonicznych we wnętrzach i na elewacjach. 

Co to jest Scala?

Praktycznie zoptymalizowany, bezpieczny system projektowania kolorystycznego. 
Brillux Scala oferuje spektrum 1.514 barw, które zostały starannie wyselekcjonowane, zgodnie z aspektami praktycznymi.
Obszary kolorów, które są rzadko używane w planowania projektu, zostały celowo ograniczone.
Z kolei ważne grupy barw takie, jak: niebieski, żółty, pomarańczowy, szary, biały oraz kolory pastelowe, posiadają własne, rozbudowane rodziny, które były wcześniej niedostępne w tej skali.
Wyróżniona
Specjalna jakość ma swoją wartość. Brillux Scala otrzymała: nagrodę za Innowacyjność dla Architektury i Budownictwa na Bautec 2002, IF Design Silver Award 2002 a w konkursie CoreDesignpreis 2002 - Najlepszy Europejski Design-Produkt.