Osuszanie i odpylanie

Tam gdzie liczy się czas - funkcjonalne rozwiązania Bezpośrednio z ISK

Gdy liczy się czas - Bezpośrednio z ISK

Wszystko, czego potrzeba do osuszania pomieszczeń z wody technologicznej (powstającej przy pracach budowlanych) po zalaniach lub w trakcie usuwania grzybów jest dostępne Bezpośrednio z ISK. Z jednej ręki otrzymujecie koncepcje osuszania, wentylowania, filtrowania powietrza, skuteczne rozwiązania i potrzebne urządzenia wraz z akcesoriami. Stale rozwijamy nasze systemy i rozwiązania wzbogacając je o najnowszą technikę, mając oczywiście na uwadze efektywność oraz nasze środowisko. Tam, gdzie liczy się czas – systemowe rozwiązania Bezpośrednio z ISK.

 

Osuszanie techniczne

Wentylatory

Płyty grzewcze

Odpylanie i filtrowanie

Osuszanie techniczne

Efektywne suszenie techniczne – Bezpośrednio z ISK

Osuszanie techniczne stosowane jest:

- w trakcie budowy nowych i renowacji starych obiektów skracając czas budowy – dotrzymanie terminów staje się o wiele łatwiejsze,

- sucha na wstępie budowla oszczędza koszty ogrzewania – w pierwszych trzech latach koszty ogrzewania niesuszonych budynków mogą wzrosnąć nawet do 200%!, 

- po zalaniach budynki mogą być ponownie szybciej użytkowane,

- unikamy szkód w budynkach wywołanych długotrwałą wilgocią.

Osuszanie techniczne kondensacyjne

Suszenie kondensacji ma wiele zalet:

·   Możliwe do przeprowadzenia bez dużego nakładu technicznego

·   Wysoka efektywność przy niskim zapotrzebowaniu na zasilanie

·   Wysoka wydajność osuszania w szerokim zakresie temperatur

 

Obszerne możliwości stosowania :

·       Suszenie w nowych budynkach i po zalaniach,

·       Osuszanie piwnic i ogrodów zimowych,

·       Suszenie ścian, sufitów i podłóg,

·       Zapobieganie kondensacji (zbiorniki wody, stacje pomp),

·       Pomieszczenia kondycjonowania takie, jak np. w muzeach,

·       Konserwacja maszyn, urządzeń i produktów.

W trakcie suszenia technicznego zamknijcie okna i drzwi, inaczej będziecie suszyć otoczenie i ponosić zwiększone koszty!

 
Integer ac vehicula eros sed dictum sapien
Proin in lobortis lectus dui
Donec fermentum faucibus eros

Morbi in sem

Wentylatory

Efektywne suszenie z wentylatorami

Celem suszenia jest szybkie usunięcie wilgoci ze ściany, sufitu i podłogi. Zasada jest prosta: „Wilgoć przedostaje się tym szybciej do powietrza z materiału, im bardziej suche jest powietrze, im szybciej przepływa powietrze po elementach oraz im większy jest strumień przepływającego powietrza. Wzmocnienie osuszania poprzez przepływ szybkiego powietrza, odbierającego wilgoć z powierzchni suszonych elementów oraz przyspieszającego odparowywanie, powoduje znaczne przyspieszenie procesów osuszania.

 

Przyspieszenie procesów osuszania wentylatorami i dmuchawami ma wartość czystej gotówki:

- w trakcie budowy nowych i renowacji starych obiektów skracają czas budowy,

- sucha na wstępie budowla oszczędza koszty ogrzewania /energia nie jest tracona na suszenie/,

- po zalaniach budynki mogą być szybciej użytkowane,

- unikamy szkód w budynkach wywołanych długotrwałą wilgocią,

W wyniku stosowania wentylatorów przyspieszone odparowanie może skrócić czas suszenia nawet o 50 %!.  

.

Aliquam in

Osuszanie techniczne podposadzkowe

Podłogi zawierają warstwy izolacyjne, w których gromadzi się wilgoć jako skutek szkód zalewowych. Stosując metodę osuszania podposadzkowego unika się wysokich kosztów usuwania mogących wystąpić długotrwałych szkód. Woda i pozostałości wilgoci mogą zostać wyeliminowane, a posadzce przywrócony jej poprzedni stan. W systemie osuszania podposadzkowego stosowane są trzy metody: podciśnieniowa, nadciśnieniowa oraz mieszana /łącząca obie/.

 

Metoda podciśnieniowa:

W tej metodzie stosuje się wydobywanie powietrza wraz z wilgocią poprzez zasysanie powietrza przy pomocy sprężarki boczno-kanałowej. Przepływ powietrza suszy izolację. W miejsce wyssanego powietrza zasysane jest suche powietrze. Metoda ta jest stosowana przy stojącej wodzie w izolacji, istnieniu szkodliwych substancji w izolacji, w zamieszkałych pomieszczeniach /niskie ryzyko wydostania się substancji szkodliwych/.  

 

Metoda nadciśnieniowa:

W tej metodzie stosuje się wdmuchiwanie powietrza przy pomocy sprężarki boczno-kanałowej. Przepływ powietrza suszy izolację. Wydostające się spod posadzki powietrze jest wilgotne i istnieje niebezpieczeństwo wydostania sie z tej warstwy wraz z powietrzem różnych zarodków grzybów, porostów itp. Aby zapobiec niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń należy w przypadkach koniecznych stosować rozwiązania oparte na FT 500.

 

Metoda mieszana:

Metod mieszana jest metodą, w której stosuje się równocześnie oba wymienione wyżej rozwiązania. Ta metoda jest metodą najszybszą, ale równocześnie najbardziej inwazyjną.  

 
Integer ac vehicula eros sed dictum sapien
Proin in lobortis lectus dui
Donec fermentum faucibus eros

Płyty grzewcze

Ciepło skierowane dokładnie, precyzyjnie w mokry punkt – Bezpośrednio Z ISK

W trakcie suszenia technicznego często występują miejsca, które są trudne do osuszenia i pozostają długo wilgotne. Miejsca te występują często na stykach poszczególnych elementów budowlanych /naroża/ lub na powierzchniach, gdzie zgromadziła się woda w pustkach wewnątrz elementów budowlanych /np. cegła dziurawka/. Aby uporać się z takimi miejscami często stosuje się punktowe ogrzewanie za pomocą płyt grzewczych na podczerwień. Równomiernie nagrzana powierzchnia powoduje wyparcie wilgoci z ogrzewanej strefy i tym samym przyspiesza proces osuszania. Płyty grzewcze stosuje się do suszenia powierzchni poziomych /płyty, po których można chodzić/ i pionowych.

Odpylanie i filtrowanie

Odpylanie i filtrowanie

Technika w walce z pyłem na budowie

W przypadku budowy, remontów, rozbiórki i różnych prac wykończeniowych np. szlifowania, pomieszczenia sąsiadujące oraz okolica, narażone są na silne zapylenie. Problem zapylenia zagraża zdrowiu personelu wykonującego prace budowlane i oczywiście naraża na straty sprzęt i zasoby inwestora. Strach przed zapyleniem powoduje u wielu potencjalnych klientów opóźnienie lub nawet zaniechanie renowacji. Wykonawcy, którzy zapanują nad tą problematyką, mogą zdobyć wielu zadowolonych i wiernych klientów. Gotowe rozwiązanie na to zagadnienie otrzymacie Bezpośrednio z ISK. Poprzez zastosowanie właściwych środków pyły mogą być zredukowane do minimum.

Stosując specjalne osłony na drzwi z systemem DCS i odpowiedniego układu wentylatorów osiowych lub filtru FT 500, pomieszczenie jest uszczelnione dla pyłów wydostających się na zewnętrz i zachowuje czyste powietrze w pozostałych pomieszczeniach. Innym rozwiązaniem jest dzielenie pomieszczeń przy pomocy systemu ściennego ZIPWALL oraz wytworzenie w strefie roboczej podciśnienia poprzez zastosowanie wentylatora i w ten sposób zabezpieczenie przed wydostawaniem się pyłu poza tę strefę.

 

 

Właściwości filtrów

FT 500 z filtrem HEPA 13

Powietrze absorbowane z pomieszczeń jest oczyszczane filtrem wstępnym zgrubnym a następnie filtrem HEPA. Filtr pierwszy posiada otwory na cząstki do 0,3 mikronów i stąd zarodniki pleśni są zatrzymywane.. Pierwszy etap filtru pochłania większe cząstki. A opcjonalny - drugi filtr służy usuwaniu zapachu. Układ spełnia wymóg H13 zgodnie z EN 1822.

Klasa filtru wstępnego zgrubnego - Klasa G4 wg PN EN 1822

Filtr wstępny dla filtru drobnego i filtru HEPA H13.

Filtr dla specyficznych dużych pyłów np. cement, zarodniki i pyłki.

 

Klasa filtru wstępnego drobnego - F9 wg PN EN 1822

Filtr końcowy dla drobin, które powodują plamy i osady pyłów.

Wychwytywanie bakterii i zarazków na cząstkach pożywienia.